ג'ונגל כיף

"ג'ונגל כייף" בקיבוץ בית זרע מציע מבחר פעילויות לילדים. פינות ליטוף. מיצג זוחלים. ג'ונגל קופים, בית קפה ומבחר גדול של בעלי חיים. שאול שטיין שהוא משוגע על בעלי חיים, הקים פינת חי מקסימה. הוא שילב בין יכולותיו ההנדסיים לבין אהבתו לחי ובעזרת שניהם יצר פינת חי מיוחדת ומזמינה.

להורים היגעים שמחפשים רגע של שקט זהו בדיוק המקום. בואו ותהנו מקשקושי התוכים המצחיקים, מקופי הסנאי השובבים, מסוס הפוני החביב ומצבי הענק שמסתובבים חופשי במקום.

הילדים שלכם לא יוותרו לכם על ביקור במקום. מומלץ מאוד.

רוב רוי

באתר הרוב רוי תוכלו לשכור סירת קאנו ולחתור בנחת במימי הירדן הנקיים והשלווים. באתר חוף רחצה קטן, פינות ישיבה והרבה טבע. האתר בנוי בסגנון אינדיאני ייחודי מאוד שאותו בנו מעיין וגיא אלון שמתגוררים בדגניה ב'. האתר פועל ברוב חודשי השנה למעט בחודשי החורף הקרים במיוחד. במקום מוצל ומקסים הקימו השניים אתר מרשים ומתוחזק. תה חם ומתוק מוגש לאורך כל היום והכניסה למקום היא ללא תשלום. מומלץ לשכור סירת קאנו ולחתור בה בירדן הרוגע. תוכלו לחוות את השקט הנפלא ואת תחושת הטבע המקיף אתכם מכל עבר. אם תהיו בשקט תשמעו את גלישת צבי המים לירדן, את צווחת האזהרה של לבן החזה. תוכלו לראות נוטריות שוחות לידכם ודגי אמנון שיעלו לנשק את רגליכם. חופת האיקליפטוסים שמעל משאירה אתכם בצל ירוק ונעים במשך כל שעות היום. תוכלו לחתור עד סכר אלומות ואז לחזור בחזרה. שווה להשקיע לפחות שעתיים במקום מופלא זה. מומלץ.

מרכבות הירדן

למי שזכה להכיר את אורי שרת, העגלון בן דגניה ב', מובטחת הפתעה קטנה. אורי הידוע בכינוי "העגלון המזמר" או "א סלאמיה" וזאת על שום קולו העמוק והערב, אז הבחור עשה הסבה טכנולוגית ועבר מכרכרות סוסים לרכבי "קלאב קאר" שקטים, חזקים, אקולוגיים ומאוד נוחים.
אותו ה"אורי" בשינוי האדרת, ייקח אתכם באותם המשעולים עם אותו קול ה"בריטון" הנעים והמרגיע, ויספר לכם סיפורים ישנים וחדשים תוך שהוא מנעים את זמנכם בשירת הארץ, שאליה לא תוכלו שלא להצטרף. (יש גם שירונים).
אורי הוא בן העמק , והעמק זורם בדמו. הוא מכיר כל משעול וכל ציץ וסיפוריו משעשעים ותורמים ידע ושחוק.

גן וחיות

"גן וחיות" בקיבוץ דגניה א' מציעה פינת ליטוף, שטח ספארי מגודר, מבחר בעלי חיים.

הגן בנוי לאורך ואותו מנהל חגי אילן מדגניה א'. חגי היה איש רשות שמורות הטבע ועיקר עיסוקו היה באיסוף בעלי חיים שגודלו באופן לא חוקי בבתים ובמתקנים לא הולמים. חגי אילן הוא איש טבע מובהק ומבין גדול בבעלי חיים מהבר.

בפינת החי שתחת הנהלתו תוכלו לראות יעלים, צבאים, ציפורי אמו ענקיות, קנגורו ומבחר קופים. זאת פינת חי שקטה וסולידית.

בית גורדון

בית גורדון קרוי על שמו של אהרון דוד גורדון הוגה תורת העבודה ושומר הטבע הציוני הראשון.

במוזיאון תצוגה ייחודית ומרהיבה של הטבע והאדם בארץ ובבקעת כנרות.
תפגשו בה מגוון עופות, יונקים, זוחלים, צמחים מינרלים ומאובנים, ולצידם תערוכה ארכיאולוגית מהמתיישב הראשון בארץ מלפני מליון שנה ועד ימינו. בנוסף, פינת גורדון ותערוכות מתחלפות בנושאי המוזיאון ומופע אור קולי. בית גורדון נמצא בקיבוץ דגניה א‘.

בית גורדון הוכר כאתר מורשת לאומית על ידי ממשלת ישראל בשנת 2010.

מקום בילוי חווייתי לכל המשפחה!

בית גבריאל בכנרת

בית גבריאל מרוחק כשני ק"מ מהקיבוץ. הבית מציע  שני אולמות קולנוע, גלריות ושלל פעילויות תרבותיות. בית גבריאל הוקם על ידי גברת גיתה שרובר ז"ל לזכר בנה גבריאל ז"ל. זהו בית מרשים עם תכנון ייחודי מאוד. (לאוהבי הארכיטקטורה שביניכם –  אסור לפספס).

בבית גבריאל נחתם בזמנו הסכם השלום בין ישראל לירדן. היו אלו יצחק רבין והמלך עבדאללה שירדו מהשמים בשני מסוקים. אחד שחור והשני גם כן. האחד הביא את רבין והשני הוטס על ידי המלך עצמו. שניהם נפגשו בבית גבריאל, לחצו ידיים וחתמו על הסכם השלום ההיסטורי.

מאז הבית משמש כמרכזו התרבותי של עמק הירדן. בבית פועלת מסעדה/קפה. בבית שני אולמות קולנוע מהודרים. תערוכות מוצגות בו השכם והערב. בגן הבית המיוחד תמצאו מדשאות ירוקות, צמחייה מטופחת, גן פסלים ופינות ישיבה.על מדשאת הבית מתקיימות הופעות קיץ גדולות. אמנים כמו שלמה ארצי, חוה אלברשטיין ואביב גפן הופיעו בו כבר ובטח עוד יופיעו בו בעתיד. לבית גבריאל מגרש חנייה גדול. בתאום מיוחד ניתן לראות את חדר השלום שבו נחתם ההסכם.

מומלץ לברר על הפעילות בבית גבריאל דרך אתר הבית.

פארק נהריים

מסלול ייחודי שנמצא כ 6 ק"מ דרומית לדגניה ב' וכקילומטר וחצי מקיבוץ אשדות יעקב איחוד.
במקום יש את "פארק הבנות", לזכרן של שבע הבנות הצעירות שנרצחו במקום על ידי חייל ירדני בעת טיול בית ספר.
כמו כן תוכלו לעבור לצד הירדני ולחוות לרגע את התחושה של "מעבר לגבול"..
בחורפים טובים באמת, נפתח סכר נהריים ואז ניתנת הזדמנות נדירה לחוות את עוצמתם של מים זורמים כפי שלא תראו בשום מקום אחר בארץ.
בקשו הסבר על האתר הייחודי הזה שהיה לאבן דרך בזמנו בכל הקשור להקמת רשת החשמל בפלסטינה דאז.
במקום מרכז מבקרים צנוע וחנות לממכר ארטיקים ושתייה קרה.

תחנת הרכבת בצמח

תחנת הרכבת המיתולוגית בצמח חודשה לאחרונה. זאת הייתה התחנה המקומית בקו הרכבת המפורסם של קהיר דמשק שפעל פה בימי התורכים.

התחנה חודשה לתפארת וכעת היא פתוחה בתאום לביקורי מתעניינים במקום ניתנת הדרכה מרתקת על סיפור הרכבת ההיא, שהייתה עורק חיים ראשי בימים טרם הובאו הנה האוטומביל ונספחיו הממונעים. שווה לראות ולשמוע את הסיפור הייחודי כדי להבין את המשמעות והחשיבות של תחבורה מסודרת לשגשוג היישוב העברי, ולא רק,  בארץ המתחדשת.

רצוי לתאם הדרכה, לפרטים: טלפון: 04-6653728 נייד:050-5656291

נהריים וגשר הישנה

מול קיבוץ גשר שיושב על הגבעה במערב, יש פניה שמאלה, לאתר גשר הישנה. במקום יש כמה אטרקציות. ראשית, תפגשו מימין את המשטרה הבריטית המפורסמת שחלשה וחולשת על כל האזור. היה לה תפקיד מכריע "בקרבות מלחמת העצמאות באזור. תוכלו לחפש מידע על כך ב-youtube"

אחר כך תגיעו לאתר גשר הישנה ונהריים שזהו אתר המשלב שני סיפורים במקום אחד.

הסיפור הראשון הוא המשכו של אתר נהריים שאותו בחנתם מקודם ליד קיבוץ אשדות יעקב. במקום יש מיצג יפה שמספר את סיפורה של נהריים שהייתה מפעל החשמל של המהנדס פנחס רוטנברג. מפעל ענק שפעל שנים ספורות בלבד אבל שמו יצא ברחבי תבל כולה. המיצג המרשים מלווה בקול הקריינות הייחודי של ירון לונדון. מומלץ

בנוסף, באתר הזה ממש הוקם קיבוץ גשר במתכונתו הראשונית בטרם עבר את הכביש לגבעה הנוכחית לאחר מלחמת העצמאות. חברי גשר חוו תקופה לא קלה בימי המלחמה ההיא, וסיפורם מסופר באתר הזה אף הוא – סיפור של גבורה ואומץ.

אחרי שרותקתם פעמיים, צאו החוצה כמה מטרים כדי להתרענן וכנסו לאכול משהו במסעדת רוטנברג הנהדרת הסמוכה מאוד. זאת מסעדה קטנה וחכמה עם אוכל טעים ואווירה ייחודית ומחירים סבירים בהחלט. מומלץ להזמין מקומות מבעוד מועד כי המסעדה אינה גדולה.

מעגניים

שוכרים אופניים וזוכים בחוויות. -בכניסה לכפר הנופש מעגן עדן

אתם מוזמנים לשכור אופניים ב"מעגניים" ולצאת לגלות את הקסם האמיתי. קחו אופניים, ניתן לשכור אופניים חשמליים, קבלו מפות ומידע על מסלולים מקסימים, וצאו למרחבים  מסלולים רומנטיים  לצעירים ונמרצים  להורים וטף. כל הֶרכּב יקבל המלצות אישיות. ההשכרה על בסיס יומי, במחיר השווה לכל נפש. בנוסף, אפשר לצאת לשטח עם מדריך מקומי. למידע נוסף: או בפייסבוק – מעגניים השכרת אופניים בכנרת. חדש ב"מעגניים": טיולים רגליים מודרכים, מתאימים לכל הגילאים, לאורך שביל צופה כנרת ממעגן להאון. בסוף הטיול קפה ועוגה לחוף הכנרת, בתיאום מראש. דניאל 0547939822

אולי יעניין אותך גם...

טיולים ואטרקציות

טיולים מומלצים בסביבה

מומלץ לכם לצאת לטיולים בסביבה הקרובה והרחוקה. טיולי אופניים וטיולים רגליים בסביבה הקרובה או טיולים ברכב. דגניה ב' יושבת במרכז

קרא עוד »
הקיבוץ

מה בקיבוץ?

חדר האוכל ארוחת הבוקר לאורחי האירוח שלנו מוגשת בחדר האכילה של הקיבוץ שהוא חדר האוכל הוותיק והייחודי ביותר בתנועה הקיבוצית.

קרא עוד »
אודות

סיורים בקיבוץ דגניה ב'

סיורים בקיבוץ ובסביבה הקרובה ללא תשלום לאורחינו הלנים באירוח הכפרי. הסיורים מאפשרים הכרות עם חיי הקיבוץ, החקלאות והרפת, ההיסטוריה, הטבע

קרא עוד »