גן וחיות

"גן וחיות" בקיבוץ דגניה א' מציעה פינת ליטוף, שטח ספארי מגודר, מבחר בעלי חיים.

הגן בנוי לאורך ואותו מנהל חגי אילן מדגניה א'. חגי היה איש רשות שמורות הטבע ועיקר עיסוקו היה באיסוף בעלי חיים שגודלו באופן לא חוקי בבתים ובמתקנים לא הולמים. חגי אילן הוא איש טבע מובהק ומבין גדול בבעלי חיים מהבר.

בפינת החי שתחת הנהלתו תוכלו לראות יעלים, צבאים, ציפורי אמו ענקיות, קנגורו ומבחר קופים. זאת פינת חי שקטה וסולידית.

בית גורדון

בית גורדון קרוי על שמו של אהרון דוד גורדון הוגה תורת העבודה ושומר הטבע הציוני הראשון.

במוזיאון תצוגה ייחודית ומרהיבה של הטבע והאדם בארץ ובבקעת כנרות.
תפגשו בה מגוון עופות, יונקים, זוחלים, צמחים מינרלים ומאובנים, ולצידם תערוכה ארכיאולוגית מהמתיישב הראשון בארץ מלפני מליון שנה ועד ימינו. בנוסף, פינת גורדון ותערוכות מתחלפות בנושאי המוזיאון ומופע אור קולי. בית גורדון נמצא בקיבוץ דגניה א‘.

בית גורדון הוכר כאתר מורשת לאומית על ידי ממשלת ישראל בשנת 2010.

מקום בילוי חווייתי לכל המשפחה!

בית גבריאל בכנרת

בית גבריאל מרוחק כשני ק"מ מהקיבוץ. הבית מציע  שני אולמות קולנוע, גלריות ושלל פעילויות תרבותיות. בית גבריאל הוקם על ידי גברת גיתה שרובר ז"ל לזכר בנה גבריאל ז"ל. זהו בית מרשים עם תכנון ייחודי מאוד. (לאוהבי הארכיטקטורה שביניכם –  אסור לפספס).

בבית גבריאל נחתם בזמנו הסכם השלום בין ישראל לירדן. היו אלו יצחק רבין והמלך עבדאללה שירדו מהשמים בשני מסוקים. 

מאז הבית משמש כמרכזו התרבותי של עמק הירדן. בבית פועלת מסעדה/קפה. בבית שני אולמות קולנוע מהודרים. תערוכות מוצגות בו השכם והערב. בגן הבית המיוחד תמצאו מדשאות ירוקות, צמחייה מטופחת, גן פסלים ופינות ישיבה.על מדשאת הבית מתקיימות הופעות קיץ גדולות. 

תחנת הרכבת בצמח

תחנת הרכבת המיתולוגית בצמח חודשה לאחרונה. זאת הייתה התחנה המקומית בקו הרכבת המפורסם של קהיר דמשק שפעל פה בימי התורכים.

התחנה חודשה לתפארת וכעת היא פתוחה בתאום לביקורי מתעניינים במקום ניתנת הדרכה מרתקת על סיפור הרכבת ההיא, שהייתה עורק חיים ראשי בימים טרם הובאו הנה האוטומביל ונספחיו הממונעים. שווה לראות ולשמוע את הסיפור הייחודי כדי להבין את המשמעות והחשיבות של תחבורה מסודרת לשגשוג היישוב העברי, ולא רק,  בארץ המתחדשת.

נהריים וגשר הישנה

מול קיבוץ גשר שיושב על הגבעה במערב, יש פניה שמאלה, לאתר גשר הישנה. במקום יש כמה אטרקציות. ראשית, תפגשו מימין את המשטרה הבריטית המפורסמת שחלשה וחולשת על כל האזור. היה לה תפקיד מכריע "בקרבות מלחמת העצמאות באזור. תוכלו לחפש מידע על כך ב-youtube"

אחר כך תגיעו לאתר גשר הישנה ונהריים שזהו אתר המשלב שני סיפורים במקום אחד.

הסיפור הראשון הוא המשכו של אתר נהריים שאותו בחנתם מקודם ליד קיבוץ אשדות יעקב. במקום יש מיצג יפה שמספר את סיפורה של נהריים שהייתה מפעל החשמל של המהנדס פנחס רוטנברג. מפעל ענק שפעל שנים ספורות בלבד אבל שמו יצא ברחבי תבל כולה. המיצג המרשים מלווה בקול הקריינות הייחודי של ירון לונדון. מומלץ

בנוסף, באתר הזה ממש הוקם קיבוץ גשר במתכונתו הראשונית בטרם עבר את הכביש לגבעה הנוכחית לאחר מלחמת העצמאות. חברי גשר חוו תקופה לא קלה בימי המלחמה ההיא, וסיפורם מסופר באתר הזה אף הוא – סיפור של גבורה ואומץ.

אחרי שרותקתם פעמיים, צאו החוצה כמה מטרים כדי להתרענן וכנסו לאכול משהו במסעדת רוטנברג הנהדרת הסמוכה מאוד. זאת מסעדה קטנה וחכמה עם אוכל טעים ואווירה ייחודית ומחירים סבירים בהחלט. מומלץ להזמין מקומות מבעוד מועד כי המסעדה אינה גדולה.

מעגניים

שוכרים אופניים וזוכים בחוויות. -בכניסה לכפר הנופש מעגן עדן

אתם מוזמנים לשכור אופניים ב"מעגניים" ולצאת לגלות את הקסם האמיתי. קחו אופניים, ניתן לשכור אופניים חשמליים, קבלו מפות ומידע על מסלולים מקסימים, וצאו למרחבים  מסלולים רומנטיים  לצעירים ונמרצים  להורים וטף. כל הֶרכּב יקבל המלצות אישיות. ההשכרה על בסיס יומי, במחיר השווה לכל נפש. בנוסף, אפשר לצאת לשטח עם מדריך מקומי. למידע נוסף: או בפייסבוק – מעגניים השכרת אופניים בכנרת. חדש ב"מעגניים": טיולים רגליים מודרכים, מתאימים לכל הגילאים, לאורך שביל צופה כנרת ממעגן להאון. בסוף הטיול קפה ועוגה לחוף הכנרת, בתיאום מראש. דניאל 0547939822